Burmester 082

Producent: Burmester
Dostępność:
Jest Jest
 (3 szt.)
szt.
Cena netto: 31 869,92 zł 39 200,00 zł
Wzmacniacz zintegrowany 082 to przedstawiciel serii Classic. Z całą pewnością nie da się o nim powiedzieć, że wygląda tak, jak inne wzmacniacze, bowiem jego styl, zarazem klasyczny, jest niezwykle indywidualny. Potężna obudowa o wymyślnym kształcie, a jednocześnie całkowicie podporządkowana funkcji, jest w istocie jednym wielkim radiatorem. Niezwykłe jest to, że całość pokryto chromem, co jest już tradycją dla urządzeń tej marki.
Przednia ścianka wzmacniacza również składa się ze skomplikowanych kształtów skrzydeł, ale po jej środku umieszczono centrum sterowania, na które składa się gałka potencjometru i wyświetlacz.

Burmester 082 to wzmacniacz zapewniający doskonałej jakości brzmienie o wyśmienitej dynamice, co jednak nie zostało okupione sterylnością. Przeciwnie, niezwykle nasycona średnica jest wręcz gorąca i wielobarwna, a całość niezwykle spójna i precyzyjna oraz bogata w szczegóły, zachwyca stereofonią i czystością.

Wzmacniacz Burmester zbudowany jest z niepowtarzalną, a w zasadzie właśnie powtarzalną starannością. Wszystkie elementy, których użyto do jego złożenia przeszły ostrą selekcję i dodatkowo zostały sparowane dla każdego egzemplarza, po to aby mieć identyczne parametry dla każdego kanału. Jedno z haseł Burmestera brzmi: „Wszystkie Burmestery zrobione są jednakowo” - ma to jeszcze większe znaczenie w przypadku monofonicznych końcówek mocy – można kupić dwie w różnych latach i cieszyć się identyczną parą. 

Warto zwrócić uwagę na bardzo wysoki współczynnik tłumienia, który pozwala na doskonałą kontrolę basu.

Absolutny brak rozjaśnień, wyostrzeń czy problemów z realizacją. […] Z Burmesterem słychać było, że to nie jest wyrafinowana realizacja, jednak żadnego elementu z cyfrowego syfu, jakiego nie udało się przy tym nagraniu uniknąć, nie słyszałem. Żadnego. To było fantastycznie gładkie, pełne brzmienie. […] Jednym z elementów, który buduje ten przekaz jest bezbłędna, głęboka, mięsista, nasycona niższa średnica. A do tego słychać, że urządzenie dysponuje dużym zapasem mocy i że potrafi kontrolować głośniki niskotonowe. […] To duży i pełny dźwięk. W dużej mierze jest to zasługa niższej średnicy, jednak nie byłoby to możliwe, albo mocno ograniczone, gdyby nie szczególna właściwość wzmacniacza – bardzo uważnie prowadzony jest w nim bas, w bardzo równy sposób, od środka, aż po naprawdę niskie zakresy. - High Fidelity

Bardzo podobała mi się jego otwartość. […] Średnica brzmi bezpośrednio, gładko i plastycznie, jednak bez zawoalowania, bez ocieplenia. Mimo to, reprodukowana jest pełna paleta barw. Jest soczystość i ekspresja — a nie stłumienie czy osuszenie. Burmesterowi udała się sztuka połączenia bardzo dobrej rozdzielczości z muzykalnością. […] Przestrzenność prezentuje bardzo wysoki poziom jakościowy. Precyzyjna lokalizacja, dobre pociągnięcie sceny na boki (znacznie poza bazę stereo) oraz nienaganna głębia tworzą duży i wyrazisty obraz dźwiękowy, w którym z łątwością odnajdujemy poszczególnych muzyków i instrumenty. W kontekście powyższego nie muszę chyba dodawać, że 082 cechuje bardzo dobra rozdzielczość, i to w skali absolutnej. W zakresie barw, rozdzielczości i stereofonii zdecydowanie spełnił swoje oczekiwania. Z nawiązką. - Audio Video

Moc: 2 x 150 W (4 Ω), 2 x 100 W (8 Ω)
Współczynnik tłumienia: >1000
Pasmo przenoszenia: 3-100 kHz (-3 dB)
Odstęp sygnału od szumu: >96 dB
Wejścia: 4 x XLR, 2 x RCA
Wyjścia pre: 1 x XLR, 2 x RCA
Wymiary: 482 mm x 177 mm x 490 mm
Masa:
Kolor:
25 kg
Srebrny

Burmester to firma produkująca urządzenia z wyższego i najwyższego przedziału cenowego. Oferta kierowana jest do klientów zamożnych, ale jednak prawdziwych audiofilów, dla których jakość w szerokim rozumieniu tego słowa jest najważniejsza. 

Na jakość produktów Burmester składa się zarówno luksusowe wykonanie w charakterystycznym, eleganckim stylu, nakierowanym na wyrafinowane gusta. Wykonanie luksusowe oznacza zarówno szykowny wygląd jak też wyjątkową jakość wykonania i dobór materiałów. Produkty Burmester charakteryzuje niespotykana dbałość o detal. Sprzęt tej marki jest łatwo rozpoznawalny. Charakterystyczne linie w połączeniu z lustrzanym połyskiem chromu na całej powierzchni obudowy od lat tworzą wizerunek tej marki. 

Bardzo istotną składową jakości marki Burmester jest to, że wszystkie urządzenia produkowane są ręcznie w Berlinie przez wysoko wykwalifikowany personel. Części użyte do montażu również pochodzą wyłącznie od niemieckich producentów. Większość modułów elektronicznych Burmester wytwarza we własnym zakresie, korzystając wyłącznie z mikropodzespołów najlepszych światowych producentów i dodatkowo je selekcjonując. Każdy egzemplarz po wyprodukowaniu, a przed wysłaniem do klienta, przechodzi drobiazgową kontrolę jakości, której procedura obejmuje aż 300 różnych pomiarów, co jest absolutnym ewenementem. 

Podstawą jest jednak mimo wszystko jakość dźwięku. Urządzenia marki Burmester zapewniają najwyższy poziom jakości w wybranym przedziale cenowym, jednocześnie zachowując maksymalną neutralność, wynikającą z całkowitego braku podbarwień dźwięku. 

Burmester jest największym producentem audio na rodzimym rynku, jednocześnie będąc w pierwszej trójce firm o największych obrotach handlowych, uwzględniając wszystkich światowych producentów na rynku niemieckich. 

Firma ma spore osiągnięcia i zdobyła renomę na całym świecie, odbierając już setki nagród. Burmester jest pierwszą firmą, która zastosowała w swoich odtwarzaczach napęd paskowy i pierwszą, która wprowadziła zbalansowany tor do swoich urządzeń. Burmester jako pierwszy opracował i opatentował regulowany kondycjoner sieciowy, aktywnie tłumiący zakłócenia sieci energetycznej. Również jako pierwszy stworzył przedwzmacniacz gramofonowy z samokalibracją, a także głośnik AMT, który zastosowano w kolumnach B100. Oprócz klasycznej oferty rynku domowego audio, produkty Burmester montowane są w samochodach Bugatti i Porsche jako pełne systemy nagłośnieniowe. 

Oferta elektroniki podzielona jest na trzy serie: Classic, Top Line i Reference. Oprócz tego Burmester produkuje kolumny, a także kondycjonery sieciowe, kable i stoliki pod sprzęt.