Burmester 101

Producent: Burmester
Dostępność:
Jest Jest
 (3 szt.)
  • Zapytaj o rabat
szt.
Cena netto: 12 601,63 zł 23 100,00 zł15 500,00 zł

101 to najnowszy wzmacniacz zintegrowany Burmestera i doskonały przykład świetnej kombinacji wydajnego wzmacniacza w klasie D oraz analogowego zasilacza. Dzięki rezerwom mocy 101 z łatwością osiąga ciepły i dobrze zrównoważony dźwięk (znak firmowy Burmestera) z urządzenia o kompaktowych rozmiarach. Dodatkowo 101 został wyposażony w przełącznik „Smooth”, po którego załączeniu scena dźwiękowa stanie się bardziej gładka o szczegółowa, nawet na niskich poziomach głośności.

W świecie dźwięku Burmestera integra 101 jest idealnym partnerem dla odtwarzacza 102CD, szczególnie w zestawieniu z kolumnami z portfolio Burmestera. Wyjścia zbalansowane również pozwalają go wykorzystywać jako przedwzmacniacz do którego można podłączyć dodatkowe końcówki mocy.

Jak możnaby sie spodziewać po urządzeniu Burmestera 101 ma budowę symetryczną. Wyjście Pre-Out oraz słuchawkowe są sprzężone aż do DC, co oznacza, że nie posiada on zniekształcających kondensatorów w ścieżce sygnałowej. 

Waga 12kg
Moc 2x120W (4om)
Zniekształcenia THD + N: 0,015%
Wejścia 3xXLR, 2xRCA

Burmester to firma produkująca urządzenia z wyższego i najwyższego przedziału cenowego. Oferta kierowana jest do klientów zamożnych, ale jednak prawdziwych audiofilów, dla których jakość w szerokim rozumieniu tego słowa jest najważniejsza. 

Na jakość produktów Burmester składa się zarówno luksusowe wykonanie w charakterystycznym, eleganckim stylu, nakierowanym na wyrafinowane gusta. Wykonanie luksusowe oznacza zarówno szykowny wygląd jak też wyjątkową jakość wykonania i dobór materiałów. Produkty Burmester charakteryzuje niespotykana dbałość o detal. Sprzęt tej marki jest łatwo rozpoznawalny. Charakterystyczne linie w połączeniu z lustrzanym połyskiem chromu na całej powierzchni obudowy od lat tworzą wizerunek tej marki. 

Bardzo istotną składową jakości marki Burmester jest to, że wszystkie urządzenia produkowane są ręcznie w Berlinie przez wysoko wykwalifikowany personel. Części użyte do montażu również pochodzą wyłącznie od niemieckich producentów. Większość modułów elektronicznych Burmester wytwarza we własnym zakresie, korzystając wyłącznie z mikropodzespołów najlepszych światowych producentów i dodatkowo je selekcjonując. Każdy egzemplarz po wyprodukowaniu, a przed wysłaniem do klienta, przechodzi drobiazgową kontrolę jakości, której procedura obejmuje aż 300 różnych pomiarów, co jest absolutnym ewenementem. 

Podstawą jest jednak mimo wszystko jakość dźwięku. Urządzenia marki Burmester zapewniają najwyższy poziom jakości w wybranym przedziale cenowym, jednocześnie zachowując maksymalną neutralność, wynikającą z całkowitego braku podbarwień dźwięku. 

Burmester jest największym producentem audio na rodzimym rynku, jednocześnie będąc w pierwszej trójce firm o największych obrotach handlowych, uwzględniając wszystkich światowych producentów na rynku niemieckich. 

Firma ma spore osiągnięcia i zdobyła renomę na całym świecie, odbierając już setki nagród. Burmester jest pierwszą firmą, która zastosowała w swoich odtwarzaczach napęd paskowy i pierwszą, która wprowadziła zbalansowany tor do swoich urządzeń. Burmester jako pierwszy opracował i opatentował regulowany kondycjoner sieciowy, aktywnie tłumiący zakłócenia sieci energetycznej. Również jako pierwszy stworzył przedwzmacniacz gramofonowy z samokalibracją, a także głośnik AMT, który zastosowano w kolumnach B100. Oprócz klasycznej oferty rynku domowego audio, produkty Burmester montowane są w samochodach Bugatti i Porsche jako pełne systemy nagłośnieniowe. 

Oferta elektroniki podzielona jest na trzy serie: Classic, Top Line i Reference. Oprócz tego Burmester produkuje kolumny, a także kondycjonery sieciowe, kable i stoliki pod sprzęt.