Cary Audio CAD 211 FE (Founder's Edition)

Manufacturer: Cary Audio
Availability:
Exists Exists
 (1 szt.)
szt.
Net Price: 92,682.93 zł 114,000.00 zł

Cary to marka z USA, zajmująca się produkcją elektroniki audio. Firma oferuje zarówno odtwarzacze CD, jak też wzmacniacze, tak zintegrowane jak i w pełni rozseparowane, bazujące zarówno na technice lampowej jak i tranzystorowej. Głównym trzonem oferty są jednak doskonałe produkty lampowe i z tego firma jest znana. Do serc audiofilów trafia podstawowym modelem SLI-80, który dzięki swojej uniwersalności, czyli połączeniu detalicznego dźwięku z lampowym czarem oraz dynamiką. Dla zaawansowanych, Cary produkuje monobloki lampowe 845 oraz topowe 211, które swym bezkompromisowym dźwiękiem przekraczają wszystkie znane bariery.

Priorytety
Cary Audio należy do wąskiego grona producentów sprzętu hi-end. Jakość komponentów używanych do budowy każdego urządzenia jest zawsze najwyższa, a sposób wykonania  perfekcyjny. Na tle konkurencji ceny produktów Cary są bardzo atrakcyjne.

Historia
Firma Cary Audio powstała w 1989 roku, a jej założycielami byli Dennis Haad i jego żona. Pierwszy wzmacniacz single-ended zbudował Dennis już w wieku siedmiu lat. Kolejne lata jego życia to dalszy rozwój pasji i żmudna praca nad elektroniką audio. Myśl o założeniu własnej firmy była owocem porównania własnych konstrukcji z innymi urządzeniami hi-end. Pierwszymi projektami Cary Audio były 100 watowe monobloki i pasywny przedwzmacniacz PD-1. Urządzenia zostały zaprezentowane na łamach "Stereophile'a" i w niedługim czasie wzbudziły ogromne zainteresowanie w audiofilskim świecie. Po zimowej wystawie sprzętu hi-end (WCES) w 1990r. popyt na produkty firmy wzrósł kilkakrotnie. Firma nie mogła narzekać na wyniki sprzedaży, więc w krótkim czasie zaczęła się rozwijać i rozrastać.
Na znakomity rozwój wpływ miała doskonała jakość produktów i ich zalety dźwiękowe, które były potwierdzane entuzjastycznymi recenzjami. Czołowy magazyn USA - Stereophile regularnie w rankingu umieszczał kilka produktów w najwyższej klasie A.

Filozofia firmy
Cary Audio pragnie by każdy miłośnik muzyki na całym świecie mógł się cieszyć pięknym brzmieniem ich produktów. Jakkolwiek cel ten jest trochę nierealistyczny to jednak nie powstrzymuje wytrwałości w dążeniu do tego.

Obecność na rynku 
Cary Audio prosperuje znakomicie. Aktualnie współpracuje z 63 dealerami w Stanach Zjednoczonych oraz 34 dystrybutorami na całym świecie.

CAD 211 FE (Founder's Edition) — monobloki lampowe

Po 17 latach produkcji Cary Audio z dumą przedstawia kolejne wcielenie CAD 211 — tym razem z dopiskiem Founder's Edition. Monobloki mają na kanał po 150 W w klasie B, 110 W w klasie A/B i 70 W w klasie A. Wszystkie użyte w urządzeniu lampy są triodami — źródłem napięcia jest 6CA7, 6SL7 pracuje na wejściu, lampami sterującymi są 300B, a lampami mocy są 845. Układ elektryczny pozbawiony jest sprzężenia zwrotnego. Transformator jest impregnowany silikonem, co eliminuje wibracje. Terminale głośnikowe mają odczepy dla 4, 8 i 16 Omów. Miernik umieszczony na ściance czołowej ułatwia kontrolowanie biasu. Oprócz wyłącznika zasilania monobloki wyposażone są w przełącznik standby. Przedwzmacniacz można podłączyć zarówno kablem RCA, jak i XLR.