Ypsilon Phaethon

Producent: Ypsilon
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 52 032,52 zł 64 000,00 zł64 000,00 zł

Phaethon to wyjątkowy wzmacniacz zintegrowany w wielu aspektach. Wykorzystuje wiele rozwiązań technicznych zastosowanych w monoblokach Aelius i przedwzmacniaczu PST100mk2, przy czym jego budowa jest kompaktowa i elegancka.

Phaethon to hybrydowy wzmacniacz liniowy, z trzema jedynie aktywnymi stopniami wzmocnienia, z których dwa (stopień wejściowy i sterujący) zrealizowane są na niskoszumnych lampach pracujących w klasie A. W sekcji przedwzmacniacza zastosowano innowacyjną transformatorową regulację głośności. 

Lampowy stopień sterujący jest sprzężony ze stopniem wyjściowym za pośrednictwem szerokopasmowego międzystopniowego transformatora, który zapewnia doskonały podział fazy.

Stopień wyjściowy złożony z półprzewodników o tej samej polaryzacji w obu fazach w „zbalansowanej architekturze single-ended” zapewnia jakość konstrukcji single-ended przy zachowaniu mocy konstrukcji push-pull.

Oddzielne zasilane ma stopień lampowy, a oddzielne stopień wyjściowy, gdzie użyto pięciu cewek indukcyjnych w charakterze filtra.

Wszystkie powyższe cechy składają się na niezrównaną jakość dźwięku wzmacniacza zintegrowanego, którym jest Phaethon.

Wszystkimi funkcjami może sterować pilot, a o trybie pracy urządzenia informuje dobrej jakości wyświetlacz LCD. Duże litery i cyfry na wyświetlaczu widoczne są z dużej odległości.

Cechy Phaetona:
    - przejrzysty brzmieniowo tłumik transformatorowy
    - tylko trzy stopnie wzmocnienia, jeden z nich to aktywny przedwzmacniacz z lampami
    - wyjątkowy „zmostkowany single-ended” stopień wyjściowy pracujący w klasie A dla „kilku pierwszych najważniejszych watów”
    - wszystkie funkcje obsługiwane pilotem