Stein Music Aventurin 6 MK2

Producent: Stein Music
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 17 235,77 zł 21 200,00 zł
Aventurin 6 MK2 – wkładka gramofonowa

Steinmusic Aventurin 6 to wkładka gramofonowa typu Moving Coil, która została zaprojektowana do współpracy z ramionami o średniej masie. Każda wkładka jest składana ręcznie, a wszystkie parametry pracy są dokładnie testowane przed wysyłką. Ostatecznym testem jest próba odsłuchowa.

Struktura wkładki jest bardzo charakterystyczna. Odlew z brązu jest pozbawiony naprężeń, a warstwa złota, którą został pokryty dodatkowo pomaga panować nad rezonansami.

Obudowa jest wykonana z materiału kompozytowego – naturalnego mahoniu i włókna węglowego. Takie połączenie materiałów poskutkowało zachowaniem lekkiego ocieplenia dźwięku płynącego z naturalnego drewna, wraz z wyjątkową przejrzystością charakterystyczną dla włókna węglowego.

Wspornik igły został wykonany z lekkiej i sztywnej rurki boronowej. Sama igła posiada geometrię zoptymalizowaną pod kątem niskich zniekształceń i wzorowego śledzenia rowka. Precyzyjnie nawinięty generator pracuje w idealnie homgenicznym polu magnetycznym pochodzącym z magnesu neodymowego o wysokiej sprawności.