Legacy Classic HD

Producent: Legacy
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 23 008,13 zł 28 300,00 zł
Classic HD — kolumny podłogowe

Classic HD to świetnie brzmiące kolumny zaprojektowane od podstaw. Świetnie sprawdzają się w roli kolumn przednich w kinie domowym, zadowolą również wymagającego audiofila. Tony wysokie są czyste i słodkie, wokale naturalne i wolne od fatygi, brak im także zdławionej nosowości, tak powszechnej w dzisiejszych czasach. Bas jest solidny i rozdzielczy, a jego wyższy podzakres ma odpowiednie uderzenie. 

„Spektakularny zestaw kolumn głośnikowych do muzyki dwukanałowej… Niewiele głośników potrafi odsłonić emocjonalną podbudowę piosenki bez ujawniania swojej obecności. Classic HD rzucają na ciebie swój czar i sprawiają, że zapoinasz o swojej obecności.” — Darryl Wilkinson, Home Theater Magazine

Tweeter wstęgowy Legacy zawieszony jest pomiędzy magnesami przednim i tylnym, wytwarzając dźwięk czterokrotnie głośniejszy od membrany płaskiej. Dzięki temu poprawia się jego wydajność, pasmo przenoszenia i moc. Średniotonowiec to własna konstrukcja Legacy o odlewanym koszu i dużej powierzchni promieniowania dźwiękiem, cechująca się zredukowanymi zniekształceniami i znacznie większą głośnością. Membrana wykonana jest z plecionki srebrno-grafitowej. Pod precyzyjnie uformowanym stożkiem fazowym znajduje się wtórny magnes neodymowy, który koncentruje pole magnetyczne w szczelinie cewki drgającej. Rezultatem jest ultragładkie brzmienie z niewiarygodną dynamiką.

Aby nadążyć za szybkością i wysokich tonów i średnicy należało zastosować dwa ośmiocalowe przetworniki basowe. Kosze głośników są odlewane, bardzo wytrzymałe i  maja dużą powierzchnię montażową, aby umożliwić duże wychylenia i zapobiec rozmyciu górnego podzakresu średniego basu. Masa membrany została tak zoptymalizowana, aby bas był jak najniższy przy zachowaniu precyzji.

Uniwersalna obudowa Classic HD cechuje się takim samym bogactwem szczegółów jak brzmienie. Kolumny dostępne są w różnych rodzajach wykończenia.


Classic HD
28300wykończenie standard
Classic HD
31150wykończenie premium
Classic HD
37750wykończenie exotic

Dostępne okleiny

zobacz wszystkie wzory oklein na całej stronie

Okleiny Standard:
 Legacy mini Standard Black Oak    Black Oak
 Legacy mini Standard Natural Cherry    Natural Cherry
 Legacy mini Standard Medium Oak    Medium Oak
 Legacy mini Standard Walnut    Walnut
     
Okleiny Premium:
 Legacy mini Premium Black Pearl   Black Pearl
 Legacy mini Premium Curly Maple   Curly Maple
 Legacy mini Premium Natural Brown Sappele Pommele  

Natural Brown Sappele Pommele

 Legacy mini Premium Rosewood   Rosewood
     
Okleiny Exotic:
 Legacy mini Exotic Birdseye Maple   Birdseye maple
 Legacy mini Exotic Olive Ash Burl   Olive Ash Burl
 Legacy mini Exotic Cabernet Sapele Pommele   Cabernet Sappele Pommele

zobacz wszystkie wzory oklein na całej stronie