Vincent SV-227MK

Manufacturer: Vincent
Availability:
Exists Exists
 (1 szt.)
szt.
Net Price: 5,926.83 zł 7,290.00 zł

SV-227MK — hybrydowy wzmacniacz zintegrowany

Nowy SV-227MK ma w stosunku do poprzednika zmieniony zestaw wejść. Podobnie jak w przypadku SV-237MK, na życzenie wielu użytkowników zamieniono port USB na wejście optyczne i koaksjalne. Oba wejścia pracują z częstotliwością próbkowania 192 kHz i rozdzielczością 24 bity, co pozwala na odtwarzanie plików o wysokiej rozdzielczości. Reszta układu nie została zmieniona. Aplikacja trzech lamp 12AX7 (ECC83) jest taka sama. Dwie z nich umieszczone są bezpośrednio w ścieżce sygnałowej przedwzmacniacza, trzecia natomiast dodaje ciepła wbudowanemu wzmacniaczowi słuchawkowemu. Lampy nie są poddawane nadmiernym obciążeniom, co skutkuje ich wydłużoną żywotnością.

Wzmacniacz dysponuje dużą mocą wyjściową 100 W na kanał przy 8 Ω, którą podwaja przy obciążeniu 4 Ω (196 W na kanał). Pilot zdalnego sterowania umożliwia zarówno regulację głośności, jak i przełączanie źródeł, sterowane mikroprocesorowo z udziałem przekaźników. W SV-227MK zastosowano wysokiej klasy potencjometr japońskiej marki Alps. Wzmacniacz wyposażono również w odłączalne regulatory tonów wysokich i niskich, co pomaga dopasować jego charakterystykę barwową do różnych źródeł.

Sercem zasilacza jest ogromny ekranowany transformator toroidalny zdolny do szybkiego obsługiwania nawet dużych natężeń prądu. SV-227MK potrafi z łatwością napędzić nawet prądożerne kolumny.

Obudowa ze zintegrowanymi radiatorami bocznymi, które łatwo odprowadzają nadmiar ciepła, wykonana została z zastosowaniem grubego płata aluminium na przedniej ściance.

SV-227MK to jeden z tych wzmacniaczy, które oferują to, co najlepsze ze świata lamp i tranzystorów. Lampy zapewniają naturalny, ciepły dźwięk, a tranzystory w stopniu wyjściowym są gwarancją odpowiedniej dynamiki i mocy oraz dobrej kontroli basu. Integra cechuje się niebywałą uniwersalnością i bardzo barwnym brzmieniem, czym rzadko mogą się poszczycić wzmacniacze w pełni tranzystorowe.