Burmester 061

Manufacturer: Burmester
Availability:
Exists Exists
 (3 szt.)
szt.
Net Price: 30,487.80 zł 37,500.00 zł
Burmester 061 to odtwarzacz należący do Classic Line. Seria jest uosobieniem klasycznego Burmestera z typową stylizacją.

W przypadku odtwarzacza Clasic Line, bryła zewnętrzna jak i niektóre rozwiązania są identyczne jak w dwukrotnie droższym Top Line.

061 jest top loaderem, czyli odtwarzaczem, w którym płytę ładuje się od góry, poprzez odsunięcie pokrywy. Zwraca uwagę niezwykła precyzja montażu. Obudowa jest idealnie symetryczna, a łączenia poszczególnych części mają szpary grubości włosa. Całość wykonana jest generalnie z płyt aluminiowych, jednak przednia ścianka została pochromowana. Nie jest to zwykły chrom. To chrom, który absolutnie przypomina najlepsze lustro. Całkowicie płaska powierzchnia bez jakichkolwiek pofalowań, nawet gdy patrzymy pod ostrym kątem. Odbicie w lustrzanej powłoce jest idealnie równe i niezakłócone jakimkolwiek zmatowieniem czy mgiełką – krystaliczny obraz. Również szyba wyświetlacza jest wykonana w technice lustrzanej, co gwarantuje idealną harmonię.

Wbrew pozorom taki sposób wykończenia przedniego panelu, pomijając samą jego jakość, jest bardzo praktyczny. Wynika to z faktu, iż odbijają się w nim wszystkie kolory pomieszczenia, co w łatwy sposób dopasowuje urządzenie do niego. 

Konstrukcja 061 oparta jest o najlepszy w tej chwili na rynku czytnik CD 2 PRO.
W odtwarzaczu zastosowano układ upsamplingu 96 i 192 kHz rozszerzającego słowa do 24 bitów.

Wejścia cyfrowe: 1 x Toslink, 1 x RCA
Wyjścia cyfrowe: 1 x Toslink, 1 x RCA
Wyjścia analogowe: 1 x XLR, 1 x RCA
Wymiary: 482 x 112 x 340 mm
Masa: 10 kg

Burmester to firma produkująca urządzenia z wyższego i najwyższego przedziału cenowego. Oferta kierowana jest do klientów zamożnych, ale jednak prawdziwych audiofilów, dla których jakość w szerokim rozumieniu tego słowa jest najważniejsza. 

Na jakość produktów Burmester składa się zarówno luksusowe wykonanie w charakterystycznym, eleganckim stylu, nakierowanym na wyrafinowane gusta. Wykonanie luksusowe oznacza zarówno szykowny wygląd jak też wyjątkową jakość wykonania i dobór materiałów. Produkty Burmester charakteryzuje niespotykana dbałość o detal. Sprzęt tej marki jest łatwo rozpoznawalny. Charakterystyczne linie w połączeniu z lustrzanym połyskiem chromu na całej powierzchni obudowy od lat tworzą wizerunek tej marki. 

Bardzo istotną składową jakości marki Burmester jest to, że wszystkie urządzenia produkowane są ręcznie w Berlinie przez wysoko wykwalifikowany personel. Części użyte do montażu również pochodzą wyłącznie od niemieckich producentów. Większość modułów elektronicznych Burmester wytwarza we własnym zakresie, korzystając wyłącznie z mikropodzespołów najlepszych światowych producentów i dodatkowo je selekcjonując. Każdy egzemplarz po wyprodukowaniu, a przed wysłaniem do klienta, przechodzi drobiazgową kontrolę jakości, której procedura obejmuje aż 300 różnych pomiarów, co jest absolutnym ewenementem. 

Podstawą jest jednak mimo wszystko jakość dźwięku. Urządzenia marki Burmester zapewniają najwyższy poziom jakości w wybranym przedziale cenowym, jednocześnie zachowując maksymalną neutralność, wynikającą z całkowitego braku podbarwień dźwięku. 

Burmester jest największym producentem audio na rodzimym rynku, jednocześnie będąc w pierwszej trójce firm o największych obrotach handlowych, uwzględniając wszystkich światowych producentów na rynku niemieckich. 

Firma ma spore osiągnięcia i zdobyła renomę na całym świecie, odbierając już setki nagród. Burmester jest pierwszą firmą, która zastosowała w swoich odtwarzaczach napęd paskowy i pierwszą, która wprowadziła zbalansowany tor do swoich urządzeń. Burmester jako pierwszy opracował i opatentował regulowany kondycjoner sieciowy, aktywnie tłumiący zakłócenia sieci energetycznej. Również jako pierwszy stworzył przedwzmacniacz gramofonowy z samokalibracją, a także głośnik AMT, który zastosowano w kolumnach B100. Oprócz klasycznej oferty rynku domowego audio, produkty Burmester montowane są w samochodach Bugatti i Porsche jako pełne systemy nagłośnieniowe. 

Oferta elektroniki podzielona jest na trzy serie: Classic, Top Line i Reference. Oprócz tego Burmester produkuje kolumny, a także kondycjonery sieciowe, kable i stoliki pod sprzęt.