Dynavoice Definition DM-6

Producent: Dynavoice
Dostępność:
Jest Jest
 (3 pary)
pary
Cena netto: 1 373,98 zł 1 690,00 zł
Seria Definition podnosi poprzeczkę bardzo wysoko. Dźwięk, design i wykonanie spełniają oczekiwania najbardziej wymagających słuchaczy.

Definition DM-6 to spora kolumna podstawkowa o niewiarygodnie dobrym brzmieniu wyposażona w sześcioipółcalowy głośnik basowy grający w dużej komorze. Bas jest tak obfity, że nie ma potrzeby stosowania subwoofera. Charakter brzmienia DM-6 jest całkowicie neutralny, przez co kolumna jest znakomitym wyborem zarówno dla melomanów, jak i dla tych, którzy muzykę tworzą.

Seria Definition powstała z myślą o tych, którym brakowało przystępnych cenowo kolumn grających dźwiękiem o bardzo wysokiej jakości. Wysoka skuteczność, wstęgowe tweetery, terminale „X-change” oraz grube 33 mm ścianki przednie i tylne to tylko niektóre cechy tej linii kolumn. 

Głośniki wysokotonowe

Wszystkie kolumny serii Definition wyposażone są w dwa niezwykłe tweetery. Rozwiązanie takie nie jest zbyt często spotykane, a jeżeli już, to w kolumnach ze znacznie wyższego zakresu cenowego. Za reprodukcję niższego podzakresu wysokich częstotliwości odpowiedzialna jest miękka kopułka, natomiast częstotliwości najwyższe przetwarza głośnik wstęgowy. Głośnik ten wytwarza wyjątkowo przyjemny i naturalny dźwięk.

X-change

Każdy człowiek ma inny wzorzec dźwięku, nie wspominając o różnym brzmieniu elektroniki odtwarzającej muzykę. Dlatego serię Definition wyposażono w terminale X-change. W górnej części terminalu znajdują się trzy pozłacane kontakty, które umożliwiają precyzyjne dostrojenie średniego zakresu częstotliwości. Można wybrać jedną spośród następujących opcji: –2 dB / 0 dB / +2 dB / +4 dB. Zmiana pozycji kontaktu zmienia całościowy charakter brzmienia kolumny. Unikamy w ten sposób stosowania regulatorów barwy we wzmacniaczu.

Obudowa

Warunkiem stabilności i czystości dźwięku jest dobrze wykonana, martwa akustycznie obudowa. Boczne ścianki wykonane są z 18 mm MDF-u, natomiast ścianki przednia i tylna z 15 mm MDF-u wzmocnionego dodatkową malowaną warstwą o grubości 25 mm. Ponadto skrzynki wzmacniane są wewnątrz sztywnymi prętami o wymiarach  4 x 15 mm. Tak znakomicie wykonaną obudowę z trudem znajdziemy wśród konstrukcji z wyższej półki cenowej.