Creek Evolution 100P

Producent: Creek
Dostępność:  (0 szt.)
szt.
Cena netto: 5 609,76 zł 7 450,00 zł6 900,00 zł

Evolution 100P — stereofoniczna końcówka mocy

Evolution 50P i Evolution 100P to najbardziej zaawansowane i najrozsądniej wycenione końcówki mocy, jakie kiedykolwiek wyprodukował Creek. Brzmieniowo przewyższają kosztujące kilkakrotnie więcej wzmacniacze mocy wielu marek.

Komu potrzebny jest wzmacniacz mocy? Hmm, Tobie — jeśli używasz analogowego lub cyfrowego przedwzmacniacza takiego jak Evolution 50CD czy Evolution 100CD z wbudowaną regulacją głośności. Jeżeli oprócz tego posiadasz wzmacniacz zintegrowany, taki jak Evolution 100A i chciałbyś zastosować bi-amping, aby napędzić wymagające kolumny, wtedy również przyda Ci się dodatkowa końcówka mocy.

Nowy wzmacniacz mocy Evolution 100P o mocy 115 W (przy 8 Ω) stanowi część linii Evolution 100. Urządzenie umieszczone jest w smukłej obudowie z grawerowaną ścianką przednią i solidnym przyciskiem. Panel przedni wykonany ze szczotkowanego aluminium wykończony jest w kolorze czarnym albo srebrnym. 

W Evolution 100P zastosowano masywny trzystupięćdziesięciowatowy transformator toroidalny z oddzielnymi odczepami dla sekcji sterowania, wysokoprądowej i niskoprądowej. Takie rozwiązanie owocuje dobrym stosunkiem mocy do wagi urządzenia oraz niskimi interferencjami magnetycznymi. Jak zwykle u Creeka wiele niskoimpedancyjnych kondensatorów połączono równolegle, tworząc jeden kondensator o znakomitych właściwościach, który wygładza prąd stały i przyczynia się do wytworzenia potężnego i precyzyjnego dźwięku z relatywnie małego wzmacniacza.

Końcówka mocy Evolution 100P ma podobne high-endowe tranzystory bipolarne i układ w klasie G, co zbierająca niezliczone pochwały integra Evolution 100A. Obie konstrukcje opracował David Gamble. 100P osiąga wysokie poziomy wzmocnienia przy niskich zniekształceniach, dzięki czemu dźwięk jest gładki, a zarazem potężny. Para tranzystorów mocy Sankena (15Amp) z wbudowaną kompensacją temperatury umożliwia natychmiastowe śledzenie prądu spoczynkowego. Układ mocy ma bardzo niską impedancję wyjściową i potrafi wytworzyć wysokie natężenie prądu. Takie połączenie zapewnia wyjątkową szybkość i kontrolę przy współpracy z większością kolumn.

Prosty przełącznik umożliwia wybór źródła sygnału w czasie działania urządzenia pomiędzy gniazdami zbalansowanymi XLR, a niezbalansowanymi RCA; sygnał z obu gniazd ma tę samą czułość. Końcówka mocy jest w pełni chroniona przed przeciążeniami, przegrzaniem i pojawieniem się napięcia stałego na wyjściu. W razie awarii przekaźniki natychmiast odłączają wejście i wyjście.