Cary Audio SLI-80

Producent: Cary Audio
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 15 788,62 zł 19 420,00 zł

Cary to marka z USA, zajmująca się produkcją elektroniki audio. Firma oferuje zarówno odtwarzacze CD, jak też wzmacniacze, tak zintegrowane jak i w pełni rozseparowane, bazujące zarówno na technice lampowej jak i tranzystorowej. Głównym trzonem oferty są jednak doskonałe produkty lampowe i z tego firma jest znana. Do serc audiofilów trafia podstawowym modelem SLI-80, który dzięki swojej uniwersalności, czyli połączeniu detalicznego dźwięku z lampowym czarem oraz dynamiką. Dla zaawansowanych, Cary produkuje monobloki lampowe 845 oraz topowe 211, które swym bezkompromisowym dźwiękiem przekraczają wszystkie znane bariery.

Priorytety
Cary Audio należy do wąskiego grona producentów sprzętu hi-end. Jakość komponentów używanych do budowy każdego urządzenia jest zawsze najwyższa, a sposób wykonania  perfekcyjny. Na tle konkurencji ceny produktów Cary są bardzo atrakcyjne.

Historia
Firma Cary Audio powstała w 1989 roku, a jej założycielami byli Dennis Haad i jego żona. Pierwszy wzmacniacz single-ended zbudował Dennis już w wieku siedmiu lat. Kolejne lata jego życia to dalszy rozwój pasji i żmudna praca nad elektroniką audio. Myśl o założeniu własnej firmy była owocem porównania własnych konstrukcji z innymi urządzeniami hi-end. Pierwszymi projektami Cary Audio były 100 watowe monobloki i pasywny przedwzmacniacz PD-1. Urządzenia zostały zaprezentowane na łamach "Stereophile'a" i w niedługim czasie wzbudziły ogromne zainteresowanie w audiofilskim świecie. Po zimowej wystawie sprzętu hi-end (WCES) w 1990r. popyt na produkty firmy wzrósł kilkakrotnie. Firma nie mogła narzekać na wyniki sprzedaży, więc w krótkim czasie zaczęła się rozwijać i rozrastać.
Na znakomity rozwój wpływ miała doskonała jakość produktów i ich zalety dźwiękowe, które były potwierdzane entuzjastycznymi recenzjami. Czołowy magazyn USA - Stereophile regularnie w rankingu umieszczał kilka produktów w najwyższej klasie A.

Filozofia firmy
Cary Audio pragnie by każdy miłośnik muzyki na całym świecie mógł się cieszyć pięknym brzmieniem ich produktów. Jakkolwiek cel ten jest trochę nierealistyczny to jednak nie powstrzymuje wytrwałości w dążeniu do tego.

Obecność na rynku 
Cary Audio prosperuje znakomicie. Aktualnie współpracuje z 63 dealerami w Stanach Zjednoczonych oraz 34 dystrybutorami na całym świecie.

SLI-80 - lampowy wzmacniacz zintegrowany

SLI-80 to wzmacniacz zintegrowany, który jakością brzmienia wyrasta ponad nasze oczekiwania, a poziomem uniwersalności po prostu zaskakuje.

Stereofoniczna integra SLI 80 ma moc 80 watów na kanał w trybie ultra-linearnym push-pull, 40 watów na kanał w trybie triodowym, w klasie A. Stopień wyjściowy zbudowany jest na lampach 6550. Wzmacniacz posiada 3 pary wejść liniowych, wyjście z przedwzmacniacza do subwoofera, wyjście słuchawkowe typu "duży jack", przełącznik wyboru impedancji kolumn (4 lub 8 ohm), przełącznik wyboru trybu pracy (trioda lub "ultra-linear") i ręczny regulator biasu. W standardzie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Urządzenie wyposażone jest w kondensatory olejowe. Posiada czarne stalowe chassis, aluminiowy front panel anodyzowany na czarno i miękkie nóżki.

Typ wzmacniacza: lampowy, Push-Pull Ultra-Linear Pure klasa AB-1
Moc wyjściowa: 40 W - trioda, 80 W - Ultra-Linear
Czułość wejściowa: 0,45 V
Sygnał / szum: 82 dB
Pasmo przenoszenia: 19 Hz - 23 KHz +/- 0,5 dB
Lampy: 2 x 6922 Input Buffer Preamp 2 x 6SN7 Pre Driver/Phase Inverter 4 x 6550 Output Tubes 2 x 5U4 Rectifiers
Gniazda do lamp: ceramiczne z posrebrzanymi pinami
Transformatory zasilające: 1 x EI Laminate, Silicon Impregnated Output Transformer(s): 2 x EI Laminate, Silicon Impregnated
Oporniki: 1% Metal Film
Kondensatory: Oil filled coupling, (copper optional)
Zasilanie kondensatorów: 2 x 1200µF @ 450 VDC 6 x 10µF @ 400 VDC Film & Foil
Pobór mocy: 166 W - w czasie pracy
Czas całkowitego uruchomienia: 3 minuty
Czas wygrzewania urządzenia: 100 godzin
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 432 x 178 x 406 mm
Waga: 19 kg