Cary Audio CAI-1

Producent: Cary Audio
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 3 577,24 zł 7 500,00 zł4 400,00 zł

Cary to marka z USA, zajmująca się produkcją elektroniki audio. Firma oferuje zarówno odtwarzacze CD, jak też wzmacniacze, tak zintegrowane jak i w pełni rozseparowane, bazujące zarówno na technice lampowej jak i tranzystorowej. Głównym trzonem oferty są jednak doskonałe produkty lampowe i z tego firma jest znana. Do serc audiofilów trafia podstawowym modelem SLI-80, który dzięki swojej uniwersalności, czyli połączeniu detalicznego dźwięku z lampowym czarem oraz dynamiką. Dla zaawansowanych, Cary produkuje monobloki lampowe 845 oraz topowe 211, które swym bezkompromisowym dźwiękiem przekraczają wszystkie znane bariery.

Priorytety
Cary Audio należy do wąskiego grona producentów sprzętu hi-end. Jakość komponentów używanych do budowy każdego urządzenia jest zawsze najwyższa, a sposób wykonania  perfekcyjny. Na tle konkurencji ceny produktów Cary są bardzo atrakcyjne.

Historia
Firma Cary Audio powstała w 1989 roku, a jej założycielami byli Dennis Haad i jego żona. Pierwszy wzmacniacz single-ended zbudował Dennis już w wieku siedmiu lat. Kolejne lata jego życia to dalszy rozwój pasji i żmudna praca nad elektroniką audio. Myśl o założeniu własnej firmy była owocem porównania własnych konstrukcji z innymi urządzeniami hi-end. Pierwszymi projektami Cary Audio były 100 watowe monobloki i pasywny przedwzmacniacz PD-1. Urządzenia zostały zaprezentowane na łamach "Stereophile'a" i w niedługim czasie wzbudziły ogromne zainteresowanie w audiofilskim świecie. Po zimowej wystawie sprzętu hi-end (WCES) w 1990r. popyt na produkty firmy wzrósł kilkakrotnie. Firma nie mogła narzekać na wyniki sprzedaży, więc w krótkim czasie zaczęła się rozwijać i rozrastać.
Na znakomity rozwój wpływ miała doskonała jakość produktów i ich zalety dźwiękowe, które były potwierdzane entuzjastycznymi recenzjami. Czołowy magazyn USA - Stereophile regularnie w rankingu umieszczał kilka produktów w najwyższej klasie A.

Filozofia firmy
Cary Audio pragnie by każdy miłośnik muzyki na całym świecie mógł się cieszyć pięknym brzmieniem ich produktów. Jakkolwiek cel ten jest trochę nierealistyczny to jednak nie powstrzymuje wytrwałości w dążeniu do tego.

Obecność na rynku 
Cary Audio prosperuje znakomicie. Aktualnie współpracuje z 63 dealerami w Stanach Zjednoczonych oraz 34 dystrybutorami na całym świecie.

CAI-1 - wzmacniacz zintegrowany

CAI 1 to wzmacniacz zintegrowany, który znakomicie pasuje do odtwarzacza CDP 1 z tej samej serii Concept. Ta malutka elektrownia oferuje 125 watów mocy na kanał przy 8 ohmach i 250 watów na kanał przy obciążeniu 4 ohmowym. Urządzenie można obsługiwać za pomocą pilota (regulacja głośności i wybór wejścia). Wzmacniacz posiada jedno wejście zbalansowane XLR i 6 RCA. Sygnał wejściowy może ominąć przedwzmacniacz dzięki funkcji Cinema Bypass. W łatwy sposób możemy go więc zintegrować z systemem kina domowego. Wzmacniacz jest konstrukcją cyfrową, więc ma wysoką efektywność, nie wydziela nadmiernych ilości ciepła i nie potrzebuje wolnej przestrzeni wokół siebie. Obsługę ułatwia gniazdo RS 232. Gniazda głośnikowe mają bardzo wysoką jakość.

Wejścia przedwzmacniacza: 1 x XLR 6 x RCA
Czułość wejściowa: 1,2 V
Pętla magnetofonowa: 1 x RCA
Skala głośności: 63 dB
Skok potencjometru: 1 dB
Impedancja wejściowa: 100 kOhm on RCA, 200 kOhm on XLR
Impedancja wyjściowa: 4 - 8 Ohm
Moc: 125 W na kanał rms. przy 8 Ohm, 250 W na kanał rms. przy 4 Ohms
Zniekształcenia THD: 0,0005% 10 W, 4 Ohm 14 kHz / 15 kHz
Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 22 kHz, +/- 0.5 dB
Stosunek sygnał / szum: 80 dB CCIR
Pobór mocy: 400 W maksymalnie, 20 W w impulsie, 5 W w trybie Standby
Wymiary (szer. x wys. x głęb): 432 x 114 x 330 mm
Waga: ok. 10 kg