Cary Audio CAD-300 SEI SE czarny

Producent: Cary Audio
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 27 560,98 zł 33 900,00 zł

Cary to marka z USA, zajmująca się produkcją elektroniki audio. Firma oferuje zarówno odtwarzacze CD, jak też wzmacniacze, tak zintegrowane jak i w pełni rozseparowane, bazujące zarówno na technice lampowej jak i tranzystorowej. Głównym trzonem oferty są jednak doskonałe produkty lampowe i z tego firma jest znana. Do serc audiofilów trafia podstawowym modelem SLI-80, który dzięki swojej uniwersalności, czyli połączeniu detalicznego dźwięku z lampowym czarem oraz dynamiką. Dla zaawansowanych, Cary produkuje monobloki lampowe 845 oraz topowe 211, które swym bezkompromisowym dźwiękiem przekraczają wszystkie znane bariery.

Priorytety
Cary Audio należy do wąskiego grona producentów sprzętu hi-end. Jakość komponentów używanych do budowy każdego urządzenia jest zawsze najwyższa, a sposób wykonania  perfekcyjny. Na tle konkurencji ceny produktów Cary są bardzo atrakcyjne.

Historia
Firma Cary Audio powstała w 1989 roku, a jej założycielami byli Dennis Haad i jego żona. Pierwszy wzmacniacz single-ended zbudował Dennis już w wieku siedmiu lat. Kolejne lata jego życia to dalszy rozwój pasji i żmudna praca nad elektroniką audio. Myśl o założeniu własnej firmy była owocem porównania własnych konstrukcji z innymi urządzeniami hi-end. Pierwszymi projektami Cary Audio były 100 watowe monobloki i pasywny przedwzmacniacz PD-1. Urządzenia zostały zaprezentowane na łamach "Stereophile'a" i w niedługim czasie wzbudziły ogromne zainteresowanie w audiofilskim świecie. Po zimowej wystawie sprzętu hi-end (WCES) w 1990r. popyt na produkty firmy wzrósł kilkakrotnie. Firma nie mogła narzekać na wyniki sprzedaży, więc w krótkim czasie zaczęła się rozwijać i rozrastać.
Na znakomity rozwój wpływ miała doskonała jakość produktów i ich zalety dźwiękowe, które były potwierdzane entuzjastycznymi recenzjami. Czołowy magazyn USA - Stereophile regularnie w rankingu umieszczał kilka produktów w najwyższej klasie A.

Filozofia firmy
Cary Audio pragnie by każdy miłośnik muzyki na całym świecie mógł się cieszyć pięknym brzmieniem ich produktów. Jakkolwiek cel ten jest trochę nierealistyczny to jednak nie powstrzymuje wytrwałości w dążeniu do tego.

Obecność na rynku 
Cary Audio prosperuje znakomicie. Aktualnie współpracuje z 63 dealerami w Stanach Zjednoczonych oraz 34 dystrybutorami na całym świecie.

CAD-300 SEI - wzmacniacz zintegrowany

Piętnastowatowy triodowy wzmacniacz zintegrowany CAD 300 SEI wytwarza w ramach swojej mocy dźwięk tak realistyczny, jak tego można oczekiwać od domowego wzmacniacza high end. Staranny projekt, uważny dobór części i przejrzysta toplogia układu elektronicznego sprawiają, że wzmacniacz wzbudza zaufanie i słucha się go z przyjemnością. CAD 300 SEI prezentuje muzykę w sposób bezpośredni - jest ona obecna w pomieszczeniu. Taki sposób prezentacji jest charakterystyczny dla technologii single-ended, która eliminuje niedoskonałości zwrotnic przy niskich głośnościach, dzięki czemu słuchanie muzyki nie jest męczące. Wzmacniacz pracuje w klasie A.

Ze względu na ograniczoną moc, zaleca się używanie tego wzmacniacza z kolumnami o efektywności wyższej niż przeciętna.

Typ wzmacniacza: trioda single-ended, klasa A
Moc: 15 W
Czułość wejściowa: 42 V
Stosunek sygnał / szum: > 90 dB
Pasmo przenoszenia: 20 Hz to 23 KHz +/- .75 dB
Wejścia: CD, AUX1, AUX2, Headphone jack
Lampy: 1 x 6SN7 Input 2 x 6SN7 Driver 2 x 300B Output
Rezystory: 1% Metal Film
Kondensatory: Oil-Filled Coupling
Zasilanie kondensatorów: 2 ea - 1200µF@250 VDC
Pobór mocy: 107 W w czasie pracy
Czas do całkowitego uruchomienia: 3 min
Czas wygrzewania urządzenia: 100 godzin pracy
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 280 x 203 x 356 mm
Waga: 23 kg