Apertura Onira

Producent: Apertura
Dostępność:  (0 szt.)
szt.
Cena netto: 14 552,85 zł 36 900,00 zł17 900,00 zł

Onira — kolumny podłogowe

Onira to ambitna konstrukcja dwudrożna, wyposażona w trzy głośniki.

Onira to starsza siostra Armonii. Dzięki wykorzystaniu filozofii i oryginalnej konstrukcji z Armonii w Onirze konstruktorzy poszli jeszcze dalej. Onira charakteryzuje się dużą skala dźwiękową , dynamiką i poczuciem rzeczywistości. Dzięki temu Onira dołącza do ekskluzywnego klubu systemów high end.

Onira wykorzystuje kształt obudowy zastosowany w Armoni. Projekt jest bardzo ambitny i znaczący. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości MDF która w odróżnieniu do Armoni jest grubsza na czterech bokach 24mm i jeszcze grubsza na górze i dole 47mm.

Do stworzenia obudowy zastosowano sześć ciężkich usztywnień uformowanych z laminowanych paneli. Aby zoptymalizować przepływ dzwięku kolumna stoi na centralnie umieszczonym stożku (kolec). Pozostałe kolce zastosowano do stabilizacji kolumny.

W kolumnach Onira zastosowano 17cm głosniki średnioniskotonowe identyczne jak w niższym modelu Armonia. Jednostka napędowa ma potężny układ magnetyczny o średnicy 11cm całkowicie zdekompresowany. Izotaktyczny stożek łączy sztywność i tłumienie które umożliwia odtwarzanie szerokiego pasma bez przerw oraz niski poziom zniekształceń. Pierścień miedzi na biegunach redukuje zniekształcenia. Badania wewnętrznej struktury obciążeń przyniosły zharmonizowanie dwóch głośników niskotonowych.

Onira posiada wysokiej generacji głosnik wysokotonowy wstęgowy posiadający warstwową membranę aluminiowo polimerową. Głośnik ten ma powierzchnię emitująca dwa razy większa niż Armonia więc znacznie większa niż inne kopułki dostępne na rynki a zarazem dziesięciokrotnie mniejszą masę.

Niewielki system może istnieć bez filtra i przyczynia się do wyjątkowej jakości dzwięku. Filtr opracowany przez Christian Yvon wykorzystuje architekturę DRIM. Pozwala to na kształtowanie charakterystyki częstotliwości każdej jednostki napędowej a tym samym zoptymalizować strefę przejściową zwrotnicy i zminimalizować intermodulacje. Trzy różne stoki kolejno na oktawę 6dB 12dB 24dB dają korzyści z najwyżej możliwej liniowości i wyrównania czasowego.

Muzycznie mówiąc Onira wyświetla wszystkie wspólne elementy Apertury : dokładne barwy, precyzja, niezwykle szeroki zakres dynamiczny i całkowitą stabilność słuchania całej orkiestry lub najbardziej subtelnych solówek. Fizyczna obecność wykonawców jest znakomita. Onira sprawi ze odkryjemy swoje ulubione utwory na nowo.

Przetworniki:

Nowa generacja wstęgowego głośnika wysokotonowego.
5” membrana o masie 36mg.
Magnes neodynowy.

7” izotaktyczny stożek (kompozyt polipropylenowy). Liniowy w szerokim zakresie częstotliwości o dobrym tłumieniu.
Wydajny magnes z ferrytu 11cm.Ciężki miedziany pierścień do obniżeń nieliniowych i modulacji zniekształceń.

Obudowa:

Konstrukcja z w wysokiej jakości gęstego MDF, wielowarstwowe 25mm.
Płyty formowane ćiśnieniowo dla usztywnienia szkieletu.

Zwrotnica:

Technologia zastrzeżona Apertura : DRIM
Komponenty HiEnd. Cewka 1,4mm Jantzen, kondensatory polipropylenowe Mundorf&Jantzen
Okablowanie FR4-4 oz PCB
Wewnętrzne okablowanie miedź posrebrzana PTFE.

Inne szczegóły:

Aby zoptymalizować rozpraszane i się dzwięku Onira stoi na centralnie umieszczonym stożku (kolcu). Pozostałe kolce służą do stabilizacji.