Apertura Edena

Producent: Apertura
Dostępność:  (0 szt.)
szt.
Cena netto: 11 544,72 zł 27 300,00 zł14 200,00 zł

Edena — kolumny podłogowe

Edena to następca modelu Tanagra i najnowsze wcielenie kolumn nawiązujących do tradycji Apertury.

Pochodzenie jest ważne, ale chodzi również o napisanie mitu od nowa w świetle najnowszej techniki. Edena to kompaktowe kolumny podłogowe dwudrożne i dwugłośnikowe.

Obudowa ma charakterystyczny dla Apertury kształt — dwa zaokrąglone boki o różnych długościach i niesymetryczne ścianki przednie.

Panele obudowy składają się z wielu warstw gęstego MDF-u, formowanego ciśnieniowo do grubości od 25 do 44 mm. Materiał struktury kanapkowej w bardzo dużym stopniu sam pochłania tłumione wibracje. Laminat formowany jest wokół ramy składającej się z pięciu wzmocnionych paneli.

Aby zoptymalizować rozchodzenie się zniekształceń pochodzących od struktury konstrukcyjnej, Edena stoi na centralnym kolcu, umieszczonym w środku ciężkości. Cztery pozostałe kolce mają za zadanie jedynie utrzymywać kolumnę w pozycji stabilnej. 

Wszelkie fale stojące są niwelowane dzięki wewnętrznym tłumieniu opartym się na oryginalnych rozwiązaniach i połączeniu różnych materiałów. 

W Edenie użyto 22 cm (8”) przetworników średnioniskotonowych własnego projektu. Membrana „Isotactic Matrix” wykonana jest z nowego typu materiału kompozytowego (tkany polipropylen). Materiał ten cechuje się sztywnością, małą masą i dobrymi właściwościami tłumiącymi, przez co pełni kluczową rolę w całej konstrukcji. Przetworniki napędzane są potężnym układem „Excel”: 134 mm ferryt, długa cewka na odlewie tytanowym oraz miedziany pierścień.

These drive-units benefit of an “Excel” powerful motor: 134 mm ferrite, long voice-coil on titanium former and a copper ring on the pole piece.

Głośnik wysokotonowy pochodzi z nowej generacji tweeterów wstęgowych z warstwową membraną aluminiowo-polimerową, zamiast pofałdowanego aluminium. Połączenie magnesu z metali ziem rzadkich i membrany ważącej zaledwie 18 mg umożliwia osiągnięcie płaskiej charakterystyki nawet powyżej 40 kHz i przyspieszenia niemożliwego do uzyskania ze zwykłą kopułką.

Własnej produkcji filtr eliptyczny o strukturze „DRIM” ma na jednej z gałęzi trzy różne zbocza: 6 dB, 12 dB i 24 dB na oktawę. Przy częstotliwości odcięcia spadek wynosi 6 dB, co pozwala na minimalizację strefy intermodulacyjnej i wyrównanie czasowe. Ścisła optymalizacja fazy umożliwia tworzenie trójwymiarowej sceny stereo.

Edena imponuje swoim naturalnym i sugestywnym brzmieniem. Sygnatura dźwiękowa Apertury to brak podbarwień, pełny i nasycony bas, połączony ze świetną rozdzielczością i przejrzystością. Kolumny Edena można z powodzeniem łączyć ze wzmacniaczami o zaledwie średniej mocy.

Przetworniki

Głośnik wstęgowy nowej generacji.
4,8 cm2 membrana kanapkowa ważąca zaledwie 18 mg.
Potężny magnes neodymowy.

8” głośnik średnioniskotonowy z membraną Isotactic Matrix (tkany kompozyt polipropylenowy). Materiał ten jest jednocześnie sztywny, lekki i ma dobre właściwości tłumiące.
Układ magnetyczny z 13 cm ferrytem i długą cewką nawinietą na tytanowym odlewie.
Ciężki pierścień miedziany na rdzeniu redukuje zniekształcenia.

Obudowa

Wielowarstwowa, od 25 do 44 mm grubości, gęsta struktura MDF-u.
Panele są formowane ciśnieniowo na szkielecie złożonym z pięciu żeber wzmacniających.
Warstwowa struktura obudowy zapobiega powstawaniu podbarwień.

Zwrotnica

Własnej produkcji struktura „DRIM”.
High-endowe komponenty do zastosowań audio: cewki Jantzena nawijane wyżarzonym drutem o przekroju 1,4 mm2, kondensatory polipropylenowe, gniazda połączeniowe z czystej miedzi.
Wewnętrzne okablowanie: własne kable Apertury o wysokiej rozdzielczości.

Inne szczegóły

Aby zoptymalizować rozpraszanie zniekształceń strukturalnych, Edena stoi na centralnym kolcu umieszczonym na osi środka ciężkości. Cztery pozostałe kolce służą jedynie utrzymaniu stabilności.

Edena
  27300zł   Mat: Cherry Satin
Edena
  29100zł Połysk: Cherry, Rosewood, Black, Figured Maple